Slovensko je špecifické, ale dávam mu nádej - pokračovanie príbehu značky Investujes.sk

  • Anton Hrachovský
  • 15.4.2016 18:43
  • 1 Komentárov
Prinášame pokračovanie rozhovoru so zakladateľom spoločnosti Investujes.sk Filipom Šimončičom, ktorá sa venuje podpore slovenských projektov a možnostiam investovať do nich. Prvú časť rozhovoru nájdete tu.

 

Veríte, že takýto projekt má na Slovensku šancu na úspech?


Popravde, Slovensko je špecifické. To som si prvýkrát uvedomil ako začínajúci podnikateľ pri spomínanom skate shope. To, čo sa nosilo vo zvyšku Európy prišlo ku nám, keď tam tá vlna už skončila. Napríklad, momentálne rozmýšľam ako sa ostrihám, pretože účes, ktorý teraz nosí každý druhý chalan, som ja začal nosiť pred 5 rokmi. Pamätám si, ako sa mi smiali, že čo to mám na hlave.

To však nevadí. Stále dávam Slovensku nádej, narodil som sa tu a mám našu krajinu rád. I keď niektorí ľudia si tu závidia, nedoprajú si a radšej vás podkopnú, akoby vám pomohli. Preto som sám v očakávaní, či sa Slováci chytia tejto príležitosti. Môžu tak dať možnosť svojim deťom, priateľom a známym skúsiť zrealizovať ich sen. Na druhej strane získajú možnosť stáť pri zrode niečoho, čo im v budúcnosti môže priniesť zárobok. Celý projekt je postavený na transparentnosti, komunite a jednotlivcoch. Ak niečo v tomto kolobehu zlyhá, zlyhajú všetci.

 

Investovali ste do niečoho už predtým alebo ste v tejto sfére nováčikom?


Doteraz som investoval hlavne do seba, do svojho podnikania. Vždy ma to bavilo, zaujímal som sa o financie, ekonomiku a o podnikanie ako také. V hlave mám veľa nápadov a som stále mladý a chcem to využiť. Beriem to ako výzvu, keď to nespravím teraz, potom už nebude na budovanie niečoho nového čas. Preto chcem vybudovať niečo, čo bude prospešné pre všetkých, systém, ktorý bude fungovať.

 

Aké sú vaše ďalšie ciele s týmto projektom?


Mojim cieľom je vybudovať poctivý podnik, pod známou značkou, ktorá bude evokovať veľkosť, spoľahlivosť, odbornosť, poctivosť, transparentnosť a zhodnotenie. Určite chceme vybudovať veľkú komunitu a pomôcť tak stovkám projektov. Veľkosť celého nášho však projektu bude spočívať výhradne v tom, že budeme na 100% zabezpečovať kontrolu jednotlivých projektov. Nechceme sa hrnúť do tisícok projektov, ktoré by neboli schopné kontroly. Preto je pre mňa najdôležitejším cieľom vybudovať spoločnosť, v ktorej bude mať investor pocit bezpečnosti a ozajstného zhodnotenia financií.

Na druhej strane, pri start-upoch chceme vybudovať pocit stabilného partnera, ktorý ich bude navigovať k správnej ceste podnikaním. Netúžime byť najväčšou spoločnosťou ale najserióznejšou. Chceme byť investorom bližšie a pomôcť im správne vybrať projekt, do ktorého by mohli investovať svoje financie. Aj vďaka našim skúsenostiam a analýzam im radi zodpovieme na otázky, vypočujeme si ich, poradíme. Všetko s mini preberieme v kľude a pokoji. Podstatou je, aby mali všetky relevantné informácie k správnemu rozhodnutiu.

 

Máte v pláne ísť s týmto projektom až za hranice Slovenska?


Určite áno. Je to je jedným z našich veľkých cieľov do budúcnosti. V Čechách vedia obyčajní ľudia viac o takomto type investovania. V rámci Európy sa skrýva veľký potenciál, avšak prvotnou myšlienkou je podpora slovenských projektov práve slovenskými investormi. Je jednoduché to ponúknuť do zahraničia, pretože naše zmluvy sú vhodné ako pre Slováka, tak pre Maďara, Nemca, Američana či Rusa. Každopádne, našou myšlienkou je hlavne podpora domáceho trhu, práve domácimi investormi. Uvediem príklad: Ak by napr. investoval Nemec do slovenského podniku, v prvej fáze by to bolo fajn. Financie by putovali zo zahraničia na Slovensku, čo je fajn.

Avšak druhou stranou mince je, že ak takýto projekt začne zarábať, nemeckému investorovi budú vyplácané financie z jeho vlastneného podielu. A to sú práve financie zarobené slovenskými občanmi, ktorí si produkt alebo službu daného projektu zakúpili. Čiže tie prostriedky idú preč zo Slovenska a ako Slováci sa tak stávame opäť chudobnejšími. Toto by som nechcel. Preto je naša myšlienka postavená na tom, že chceme podporovať projekty vždy v danom štáte, investormi z toho daného štátu, aby kolobeh, ktorý som spomínal ostal zachovaný. Chcem, aby ekonomika fungovala a bola prospešná práve pre občanov tej-ktorej krajiny. Preto áno, chceme ísť aj za hranice Slovenska, tam však chceme pôsobiť s projektmi určenými pre investorov v štáte, z ktorého bude projekt pochádzať.

Tagy:investicia filip simoncic crowdfunding equity crowdfunding pribeh znacky investujes.sk zhodnotenie penazi

Zdielať tento blog

anton

Diskusia k blogu

  • Ako je možné prosím Vás - uvádzate to v článku - mať pohľadávky voči dodávateľom.

    Július Novák

    22.9.2017 15:32

Fotky z Instagramu

Posledné komentáre

POTREBUJTE ÚVER? AK ÁNO E-mail: Bretthawksloans@gmail.com NA VAŠU ÚVERU DNES, SME NA VAŠE SLUŽBY.

POTREBUJTE ÚVER? AK ÁNO E-mail: Ferdinandleofinance@gmail.com PRE VAŠEHO ÚVERU DNES SME NA VAŠE SLUŽBY.

Ako je možné prosím Vás - uvádzate to v článku - mať pohľadávky voči dodávateľom.